Kategooriad
Faktikontroll

FAKTIKONTROLL | Facebookis levib eksitav pilt: Emajõe äärde ei plaanita suurt halli kasti

Ühismeedias ringlevad pildid, millel kujutatakse hoonet Tartu Kaubamaja ja Kaarsilla vahelisel alal. 30. jaanuaril postitas valimisliit Tartu Eest Facebookis: “Valimisliit Tartu Eest on selgelt väljendanud oma seisukohta, et Tartu keskpargiks kutsutud park südalinnas peab tervikuna säilima ja arenema pargina ning sinna ei peaks tulema suurt maja*, mis kaotaks suure osa pargist.” Tärnikese taga seisab: “Piltidel on tegemist näitliku suurusega ehitisega, mida Tartu linna üldplaneering täna Keskparki ehitada lubab.”

Postituse tekstiosa on üle 2500 tähemärgi pikk ning mitmed inimesed ei ole ilmselt tärni taga olevat märkust lugenud. Kommenteeritakse:

  • Kui sinna plaanitakse seda sama “hoonet” mis pildil, siis peab tõdema, et päris räme kui selline asi pargi asemele tekiks.
  • Selline KOLE karp? Millisest otsast see “kultuurne” on!? 🙄🤔🙎🏻‍♂️👉🏻🤪
  • Ei sobi. Üks suur ja rõve must maja. Las olla ikka rohelust ka linnas.
  • Mul on küll täiesti ükskõik mingist “autovabaduse puiesteest” kuid taolised kuurid ehitage küll kuhugile põllu peale. Tõrvandis veel ruumi on analoogsete kastide jaoks.

Veel üks postituse kommenteerija kirjutab:

See pilt on veidi eksitav. Kultuurihoone ehitusega ehitatakse ka park ise ümber. Kust on võetud see disain, mis siin kujutatud? Ise olen näinud sellist pilti varem ainult:

Tartu abilinnapea Mihkel Lees (Reformierakond) kinnitas Klikisäästjale, et ka see pilt ei näita, milline saab kultuurikeskus olema. Tegemist olevat illustratsiooniga Reformierakonna 2017. aasta kohalike valimiste programmis.

Vastab tõele, et plaanitava hoone mõõtmed on sellised, nagu piltidel näha. Tartu Südalinna Kultuurikeskuse arhitektuurikonkurssi ei ole aga veel toimunud. Et mõlemad pildid on inimesi tõestatult eksitanud, anname vastavalt ka hinnangu.

Eksitav
Väide on tõene, aga esitatud tõde moonutaval viisil.

Herman Kelomees
toimetaja

Klikisäästja lugude ilmumisest teadasaamiseks jälgi meie Facebooki-lehte.