Kategooriad
Faktikontroll

FAKTIKONTROLL | Kaja Kallas lahjendab Keskerakonnale esitatud kahtlustust

Herman Kelomees
toimetaja

Ajakirjanikud küsisid peaministrikandidaat Kaja Kallaselt (Reformierakond), miks moodustatakse valitsust koos Keskerakonnaga, kuigi see on saanud järjekordse kuriteokahtlustuse. Kallas nentis, et ta eelistaks moodustada valitsuse parteiga, mis pole korruptsiooniskandaaliga pihta saanud. Samas on ta toonud välja, et skandaalsele Porto Franco keskusele laenu andmise otsustas valitsus tervikuna.

“Porto Franco otsuse taga oli ju terve valitsus – kõik valitsuserakonnad.”

Kaja Kallas ETV “Aktuaalses Kaameras” 13. jaanuaril

ETV “Ringvaates” 14. jaanuaril: “See otsus on tehtud ju valitsuse poolt.”

Keskerakonnale (ja tema peasekretärile Mihhail Korbile) esitatud kahtlustus on küll seotud Porto Francoga, ent valitsus ei ole juhtumiga seotud. Kahtlustuse kohaselt olevat Korb küsinud Keskerakonnale altkäemaksu selleks, et saada teene Tallinna linnalt. Teeneks pidi olema sobiva hinnaga võimalus Porto Franco juurdepääsuteede rajamiseks. Just seetõttu otsiti läbi ka Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti ning abilinnapea Eha Võrgu kabinet.

Et Keskerakond on Tallinnas juba aastaid üksi võimul, ei saa antud kahtlustust teiste erakondadega seostada. Kaja Kallase väide – riigilaen anti Porto Francole valitsuse otsusega – on tõene, ent ei puutu antud juhul asjasse.

Eksitav
Väide on tõene, aga esitatud tõde moonutaval viisil.

Klikisäästja lugude ilmumisest teadasaamiseks jälgi meie Facebooki-lehte.