Kategooriad
Klikisäästja uurib

KLIKISÄÄSTJA UURIB | Vakra lahkumine tekitab sotsides vastakaid tundeid

Herman Kelomees
toimetaja

Tallinna linnavolikogus Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni juhtinud Rainer Vakra teatas täna poliitikast lahkumisest. Temast saab AS Tallinna Soojus juhatuse liige. Tegemist on keskerakondliku Tallinna linnavõimu alla kuuluva ettevõttega. Erinevad arvamusliidrid on ühismeedias küsinud, miks oli selline otsus vajalik.

Tallinna Soojuses oli seni ainult üks juhatuse liige – Enn Tonka. Ta põhjendas linnameediale, miks võitis 81 kandidaadiga konkursi just Vakra: “Intervjuu käigus tekkis meil arusaam, et Rainer Vakral on olemas nii ametikohale vajalikud eeldused kui ka selge ülevaade soojamajanduse korraldusest. Silma paistis tema selge visioon juhatuse liikme ülesannetest, majandustegevuse korraldamisest ja investeeringute planeerimisest, samuti tema suundumus tulemustele ja koostööle.”

2019. aastal kirjutas Eesti Ekspress sellest, kuidas Keskerakonna esimees Jüri Ratas olevat pakkunud Vakrale Nõmme linnaosavanema kohta. ERR-i ajakirjanik Indrek Kiisler küsis täna Vakralt: “Kas olete järjekordne näide sellest, kuidas Keskerakond meelitab üle Tallinna volikogus opositsioonierakondade liikmeid, pakkudes väga häid tingimusi?” Sellele küsimusele vastas Vakra eitavalt ning lisas, et ta ei plaani Keskerakonda astuda ega nende nimekirjas sügisestel kohalikel valimistel kandideerida.

Ma soovin sotsiaaldemokraatidele edu ja ma arvan, et nad on rõõmsad, et nende liige saab minna oma erialal ennast teostama.

Sotside ridadest lahkunud Rainer Vakra intervjuus ERR-ile.

Klikisäästja uuris, kas Vakra hinnang sotside meeleolule peab paika. Inimesed, kes on kursis erakonna tegemistega pealinnas, ei ole ühel meelel. Osad kardavad, et mehe lahkumine on tagasilöök partei valimiskampaaniale. On neid, kes avaldavad toetust Vakra järel Tallinna sotside juhiks saanud Raimond Kaljulaidi avaldusele. Selles tänas partei linnapeakandidaat Vakrat tehtud töö eest ning tutvustas seejärel sotside KOV-valimiste tiimi liikmeid.

Pärast 2019. aasta Riigikogu valimiste kehva tulemust lausus toonane erakonna esimees Jevgeni Ossinovski: “Kindlasti mõjutas meie valimistulemust vahetult enne valimisi lahvatanud Raineri plagiaadiskandaal.” Tänaseks on Vakra bakalaureusetöö uuesti kaitsnud.

Osa sotse tunnevad Vakra lahkumisega seoses tõesti rõõmu, ent seda rohkem Vakrast lahtisaamise, kui temale kaasaelamise tõttu. Põhjuseks tuuakse nii plagiaadiskandaaliga seotud mainekahju kui ka muud usaldusega seotud küsimused.

Klikisäästja lugude ilmumisest teadasaamiseks jälgi meie Facebooki-lehte.